Najbliższy rywal: Radomiak Radom

Przerwa reprezentacyjna była dla nas wyjątkowo długa. Tuż przed nią otwieraliśmy całą kolejkę ligową, tuż po niej – zamykamy ją. Po ponad dwóch tygodniach bez ligowego meczu Żubry wracają jednak do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Już w poniedziałkowy wieczór czeka nas wyjazdowe starcie z Radomiakiem.

Wynik tego meczu będzie mieć szczególne znaczenie dla układu dołu ligowej tabeli. Radomianie są jednym z gorzej dysponowanych zespołów tej jesieni i utrzymują pozycję tuż nad strefą spadkową, z zaledwie jednym punktem przewagi nad Puszczą. Zwycięzca poniedziałkowego spotkania zapewni sobie trochę oddechy w walce o pozostanie w najwyższej polskiej lidze.

Przez trudny czas Radomiaka przeprowadzić próbuje portugalski szkoleniowiec, Bruno Baltazar. Trener z południa Europy pojawił się na Mazowszu w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu ligowego, utrzymując radomian na najwyższym szczeblu ligowym. W efekcie jego misja została przedłużona o kolejny rok. Podczas niego punktuje w kratkę, nie uznając jednak kompromisów – Radomiak pod jego wodzą jeszcze nie zremisował meczu. Bilans dotychczasowej pracy Baltazara w Radomiu to 15 oficjalnych spotkań: osiem przegranych i siedem wygranych. Tuż przed ligową przerwą trener dopisał do tego bilansu porażkę 0:2 z Rakowem Częstochowa.

Do spotkania z zespołem spod Jasnej Góry radomianie przystąpili w wyjściowym składzie: Maciej Kikolski – Zié Ouattara, Raphael Rossi, Rahil Mammadov, Paulo Henrique – Jan Grzesik, Michał Kaput, Chrístos Dónis, Rafał Wolski, João Peglow – Leonardo Rocha. Wieńczący tę strukturę portugalski napastnik z 9 bramkami nadal pozostaje najskuteczniejszym strzelcem PKO BP Ekstraklasy, odpowiadając za ponad połowę z 14 liczby ogólnie zdobytych trafień Radomiaka. Po przerwie na boisku pojawili się również Leândro, Bruno Jordão oraz Roberto Alves.

Głównym arbitrem poniedziałkowego spotkania będzie Paweł Malec z Łodzi. To dla niego drugi mecz Żubrów w bieżącym sezonie – poprowadził również zremisowane przez nas starcie z warszawską Legią. Tym razem liczymy na komplet punktów! Jego asystentami będą Dawid Golis i Łukasz Siercha. Sędzią technicznym wybrany został Paweł Pskit. Za system VAR odpowiedzialni będą Piotr Lasyk i Krzysztof Myrmus.

W poprzednich rozgrywkach zespół trenera Tułacza dwukrotnie mierzył się z Radomiakiem. Ani razu jednak nie wyłoniono zwycięzcy – zarówno jesienią, jak i na wiosnę podzieliliśmy się z tym zespołem punktami po remisach 1:1. Jak będzie tym razem? Przekonamy się w poniedziałkowy wieczór na Stadionie im. Braci Czachorów w Radomiu. Pierwszy gwizdek już o 19:00!