Podsumowanie 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy 2024/25

W związku z przełożeniem planowanego na poniedziałek spotkania między Śląskiem Wrocław i Stalą Mielec, ósma seria ligowych gier zakończyła się dzień wcześniej. Nowa data meczu we Wrocławiu pozostaje nieznana, więc czas na pierwsze podsumowania – przyjrzyjmy się dotychczasowym wynikom 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Piątkowy wieczór poza ulewnym deszczem przyniósł też kolejne ważne punkty na kontach dwóch beniaminków. Pełną pulę zainkasował Motor Lublin, pokonując jedną bramką zespół Górnika Zabrze, zaś istotne „oczko” Widzewowi w ostatnich minutach meczu wyrwał GKS Katowice.

Ten pozytywny dla nowicjuszy trend kontynuowała także w sobotę Lechia Gdańsk, wygrywając na własnym obiekcie z Radomiakiem i w efekcie wydostając się ze strefy spadkowej. W dalszej części soboty na miejscach w ścisłej czołówce umocniły się zespoły lidera i wicelidera tabeli. Lech Poznań i Cracovia wykorzystały atut własnego boiska, pokonując mocnych rywali. Pasy po zaciętym spotkaniu w ostatnich minutach przechyliły szalę zwycięstwa w meczu z Pogonią, zaś Kolejorz w imponującym stylu pokonał mistrza Polski, wygrywając z Jagiellonią aż 5:0.

Po spotkaniu Żubrów w niedzielę rozegrano jeszcze dwa kolejne spotkania. Nasz niedawny rywal, Korona Kielce, wygrał na swoim boisku z Zagłębiem Lubin 2:1, odbijając się od dołów tabeli. W szlagierowym starciu między Legią i Rakowem zaś górą okazali się goście, odnosząc skromne – lecz bardzo ważne zwycięstwo 1:0. Mecz ten zamknął kolejkę w obliczu decyzji nt. poniedziałkowego meczu we Wrocławiu.

Poniedziałek, 16 września:

Śląsk Wrocław – Stal Mielec, spotkanie przełożone z uwagi na sytuację powodziową na Dolnym Śląsku