Ciekawostki przed meczem z GKS-em Tychy

W niedzielę Żubry zagrają przy K2 z GKS-em Tychy. Co musimy wiedzieć przed meczem z tyszanami?

• GKS Tychy nie wygrał trzech kolejnych spotkań w Fortuna 1 Lidze. W ostatniej kolejce GKS zremisował ze Skrą Częstochowa 0:0.
  • GKS ma na koncie 23 punkty. Tyszanie zajmują 5 miejsce w tabeli.
  • U siebie zespół Artura Derbina zdobył u siebie 12 punktów, a 11 w meczach wyjazdowych.
  • Na wyjazdach tyszanie przegrali tylko jedno spotkanie, 6 sierpnia z Resovią Rzeszów 1:0.
  • W delegacji GKS strzelił 6 goli w 6 meczach. Stracił zaledwie 4 gole. Tym samym tyszanie mają najlepszą wyjazdową defensywę spośród wszystkich zespołów Fortuna 1 Ligi.
  • Najwięcej goli GKS strzelił pomiędzy 76., a 90. minutą meczu – 6
  • Najwięcej goli tyszanie stracili pomiędzy 16., a 30. minutą i 46., a 60. minutą – 4.
  • Najskuteczniejszym zawodnikiem naszych rywali jest Łukasz Grzeszczyk. Doświadczony kapitan ma na koncie 4 gole.