Cikos zapewnił zwycięstwo z Wigrami!

Wynikiem 2:1 zakończył się nasz mecz 25. kolejki Fortuna 1 Ligi z Wigrami Suwałki. W ostatniej akcji meczu bramkę na wagę 3 punktów zdobył Erik Cikos!

Od początku spotkania inicjatywa należała do naszej drużyny. Gracze Puszczy zepchnęli gości do defensywy i przez większość czasu piłka gościła na połowie Wigier. Ekipa z Suwałk ograniczała się do zagrywania długich piłek, ale nie przynosiły one zagrożenia bramce strzeżonej przez Niemczyckiego.

Puszcza kapitalną akcję zmarnowała w 10. minucie gry. W zamieszaniu w polu karnym piłka spadła pod nogi naszego gracza, który natychmiast uderzył na bramkę. Futbolówka otarła się jeszcze o interweniującego defensora gości i przeleciała nad bramką. Kolejna doskonała okazja naszego zespołu miała miejsce w 15. minucie meczu. Piłkę z lewej strony otrzymał Serafin, który wbiegł w pole karne, ale jego strzał w dobrym stylu odbił golkiper gości.

Kolejne minuty to ciągła przewaga Żubrów. Niestety akcje ekipy Tomasza Tułacza najczęściej kończyły się na zawodnikach Wigier, albo brakowało ostatniego, dokładnego zagrania. Wigry odpowiedziały jedną kontrą po nieudanym rozegraniu rzutu rożnego przez Puszczę. Przez niemal całą połowę z piłką przebiegł Gojko i zdecydował się w polu karnym na uderzenie. Futbolówka o centymetry minęła słupek. W 35. minucie goście objęli prowadzenie. Po rzucie wolnym piłka trafiła przed pole karne, zawodnicy Wigier wymienili kilka szybkich podań i sam przed bramkarzem stanął Gojko, który nie zmarnował okazji.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Puszczy. Już na początku drugiej części gry Żubry były bliskie doprowadzenia do remisu, ale piłka po strzale z główki Żytka nieznacznie minęła słupek bramki gości. W 55. minucie znów niewiele zabrakło, by wyrównać. Przed szesnastką z pierwszej piłki uderzył Żurek, ale uderzenie przeszło obok słupka. Chwilę później błąd w komunikacji pomiędzy Mikołajczykiem, a Niemczyckim mogli wykorzystać goście. Defensorzy Puszczy zdołali jednak zablokować strzał zawodnika Wigier.

W 60. minucie kapitalnie interweniował bramkarz gości po strzale głową Radionova. W odpowiedzi z przed pola karnego uderzył Bartczak i piłka poleciała nad poprzeczką naszej bramki. Dwie minuty później szybka kontra Wigier powinna zakończyć się golem. Piłkę w polu karnym otrzymał niepilnowany Gojko i na nasze szczęście przestrzelił.

To zemściło się na Wigrach w kolejnej akcji. W zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki Wigier wepchnął Stefanik. Tuż o bramce naszego zespołu znowu groźną kontrę wyprowadziły Wigry. Piłka zagrana w pole karne trafiła pod nogi Gojko, ale ten został w ostatniej chwili zablokowany przez defensorów.

W ostatniej akcji meczu faulowany był Mikołajczak. Z rzutu wolnego zagrał Serafin, a piłkę do siatki skierował Cikos! Zawodnik po bramce ściągnął koszulkę za co został ukarany czerwoną kartką.

Puszcza Niepołomice – Wigry Suwałki 2:1 (0:1)