Lekcja od Podbeskidzia

Niestety nasz zespół nie będzie miło wspominał wyprawy do Bielska-Białej. Do Niepołomic wracamy z czterema straconymi bramkami.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem z powodu urazu w wyjściowym składzie doszło do zmiany. Kontuzjowanego Piotra Mrozińskiego zastąpił Marcel Pięczek. Podbeskidzie od początku meczu zyskało przewagę. W 15 minucie Biliński zagrał na jeden kontakt z Polkowskim. Ten drugi stanął oko w oko z Kobylakiem i dał prowadzenie Góralom. Gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie w 27. minucie, ale na nasze szczęście pomylił się nieznacznie Merebashvili. Nasz zespół mógł odpowiedzieć 10 minut później. Z okolic szesnastego metra z powietrza próbował Hajda, jednak zabrakło skuteczności. {od koniec pierwszej połowy próbował jeszcze z dystansu Tomalski, ale bez efektu.

Po zmianie stron Kobusiński mógł doprowadzić do wyrównania. Kąt skrócił jednak Polacek i wyszedł z tego pojedynku górą. Potem mieliśmy sporo szczęścia, bo w dogodnej sytuacji nieczysto trafił Biliński i piłkę złapał Kobylak. W 65. minucie zrobiło się 2:0. Płasko w pole zagrał Merebashivili, podanie próbował przeciąć Hladik i wpakował futbolówkę do siatki. W 90. minucie do siatki Puszczy trafił z bliska Roginić. Strzelanie zakończył Biliński, który wykorzystał wyjście z bramki Kobylaka i posłał piłkę do pustej bramki.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Puszcza Niepołomice 4:0 (1:0)

1:0 Polkowski 15′

2:0 Hladik (sam.) 65′

3:0 Roginić 90′

4:0 Biliński 90′

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica).

Żółte kartki: Gutowski, Scalet, Polaček, Roginić – Stępień, Cichoń, Kobusiński, Kobylak, Hladik.

Podbeskidzie: 1. Martin Polacek – Maciej Kowalski-Haberek, 7. Dominik Frelek (74′ Titas Milasius), 9. Kamil Biliński (Kpt), 10. Dawid Polkowski (64′ 95. Marko Roginić), 20. Giorgi Merebashvili (73’15. Jakub Bieroński), 22. Kacper Gach (87′ 99. Kacper Wełniak), 37. Mathieu Scalet, 44. Julio Rodriguez, 77. Konrad Gutowski, 89. Daniel Mikołajewski (87′ 3. Mateusz Wypych).

Puszcza: 1. Gabriel Kobylak – 5. Konrad Stępień, 6. Marcel Pięczek (79′ 24. Jędrzej Strózik), 10. Hubert Tomalski, 11. Emile Thiakane (65′ 7. Grzegorz Aftyka), 14. Jakub Serafin (Kpt) (90′ 28. Jakub Gil), 19. Sebastian Górski, 20. Kacper Cichoń (56′ 9. Rafał Boguski), 21. Szymon Kobusiński (56′ 26. Bartosz Włodarczyk), 30. Ivan Hladik, 70. Wojciech Hajda.