Najbliższy rywal: Piast Gliwice

Już w najbliższą sobotę, 25 maja o godz. 17:30 rozegramy ostatni mecz tego sezonu! Żubry w roli gospodarza podejmą Piasta Gliwice na obiekcie przy ul. Józefa Kałuży w Krakowie.

Drużyna z Gliwic prezentuje ostatnio znakomitą formę. Udało jej się zanotować serię sześciu spotkań bez porażki, dzięki czemu znajduje się obecnie na 9. miejscu w tabeli. Wydaje się, że waga tego spotkania nie jest tak istotna dla rywala, jak dla Puszczy. Pozory mogą jednak mylić, ponieważ dla trzech zawodników Piastunek będzie to niezwykle pamiętny moment. Jakub Holubek, Kamil Wilczek i Tom Hateley po wielu latach w zespole z Gliwic kończą swoją grę dla Piasta. Ich kontrakty nie zostały przedłużone, więc mecz z Puszczą będzie ich ostatnim. Ta dodatkowa motywacja i formalne pożegnanie uznanych graczy może przełożyć się na ich grę w sobotę.

W poprzednim meczu zespół Piasta zremisował u siebie 1:1 z rewelacją i liderem rozgrywek. Jagiellonią Białystok. Wiele nawet wskazywało na to, że piękny gol Michaela Ameyaw z 77. minuty spotkania da zwycięstwo gliwiczanom, ale w 90. minucie wynik spotkania na 1:1 ustalił Jesus Imaz.

Od pierwszego gwizdka gospodarze wybiegli w składzie: František Plach – Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński. Tomasz Mokwa – Michael Ameyaw, Patryk Dziczek, Grzegorz Tomasiewicz, Miłosz Szczepański, Jorge Félix – Kamil Wilczek. Z ławki rezerwowych na boisku pojawili się Tomáš Huk, Michał Chrapek, Serhij Krykun, Tom Hateley oraz Tihomir Kostadinov.

Szkoleniowiec Piasta, Aleksandar Vuković – były zawodnik między innymi Legii Warszawa i Korony Kielce – jest już pewien swojej przyszłości trenerskiej na Górnym Śląsku. Klub poinformował już o przedłużeniu kontraktu z trenerem na kolejny sezon. Vuković jest również spokojny o byt Piasta w Ekstraklasie, chociaż może jeszcze symbolicznie znaleźć się w pierwszej dziesiątce ligi. Do tego jednak potrzebuje punktów w meczu z Żubrami.

Sobotnie spotkanie poprowadzi sędzia Łukasz Kuźma z Białegostoku. Na liniach bocznych będą mu asystowali Piotr Podbielski i Paweł Sokolnicki. Arbitrem technicznym przydzielonym na to spotkanie jest Sebastian Krasny. Za system VAR odpowiedzialni będą Kornel Paszkiewicz oraz Piotr Lasyk.

W ostatnim meczu z Piastunkami ulegliśmy na wyjeździe 0:1 po trafieniu Jorge Felixa w 43. minucie. Jednak jak dobrze wiemy, “nic dwa razy się nie zdarza”. Liczymy na to, że Żubry przypieczętują utrzymanie w lidzie zwycięstwem w ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy. Równolegle swoje mecze rozgrywają jeszcze Radomiak, Warta oraz Korona, nad którymi również wisi widmo spadku. Kto będzie świętował po godzinie 19:15 i czy będą to kibice oraz zawodnicy Puszczy Niepołomice? Przekonamy się już niebawem, bo 25 maja o godzinie 17:30, przychodząc na stadion przy ul. Józefa Kałuży w Krakowie.