Podsumowanie 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy 2024/25

Przez nadchodzące dwa tygodnie nieco odpoczniemy od rozgrywek PKO BP Ekstraklasy – rozpoczyna się przerwa na mecze reprezentacji narodowych. Kto uda się na nią w najlepszych nastrojach? Przyjrzyjmy się wynikom zakończonej wczoraj kolejki, które zdefiniowały samopoczucie w osiemnastu najlepszych klubach Polski.

Piątkowy wieczór należał do zespołów gości. Swoją pozycję w czołówce ugruntował Piast Gliwice, pokonując jedną bramką Raków Częstochowa i w efekcie uciekając rywalom na trzy „oczka”. Chwilę później pozycję lidera w pierwszych dniach września zagwarantował sobie Lech Poznań, pewnie wygrywając w Mielcu. Po tym spotkaniu Stal spadła na ostatnie miejsce w tabeli, co zaskutkowało zmianą trenera – po przerwie reprezentacyjnej podkarpacki zespół poprowadzi niedawny szkoleniowiec Widzewa i Ruchu Chorzów, Janusz Niedźwiedź.

Kolejnego dnia nie oglądaliśmy zbyt wielu bramek. Po bezbramkowym remisie naszego zespołu, tylko jedno trafienie padło w kolejnym meczu, rozgrywanym w Lubinie. Zespół Zagłębia w końcówce spotkania przechylił na swoją stronę szalę zwycięstwa, pokonując beniaminka z Katowic 1:0. Wieczorem z kolei przerwaniu uległa doskonała wyjazdowa passa Cracovii, która przegrała w Radomiu. Wygrana pozwoliła Radomiakowi uciec z okolic strefy spadkowej.

Kolejkę zamknęła wyjątkowo intensywna niedziela, podczas której rozegrano aż cztery spotkania – z czego w trzech oglądaliśmy prawdziwe kanonady bramkowe. W południe premierowe ligowe zwycięstwo odniosła Lechia Gdańsk, zwyciężając na trudnym terenie w Zabrzu. Następnie efektownie wygrała Legia Warszawa, strzelając beniaminkowi z Lublina aż pięć bramek i tracąc zaledwie dwie. Podobną skuteczność strzelecką zaprezentowała również Pogoń Szczecin, „przyjmując” w tyłach jednak o jedną bramkę więcej. Na koniec 7. serii gier symbolicznie przełamała się Jagiellonia Białystok, która po fatalnej sierpniowej passie rozpoczęła wrzesień od jednobramkowej wygranej z Widzewem Łódź.