Pucharowa środa z GKS-em Jastrzębie

W środę o 12:30 na Stadionie Miejskim w Wodzisławiu Śląskim w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski zmierzymy się z GKS-em Jastrzębie.

Nasza przygoda z tegoroczną edycją Pucharu Polski rozpoczęła w Gdańsku. Wtedy nasi zawodnicy zmierzyli się na wyjeździe z czwartoligowym Jaguarem Gdańsk. W upalne popołudnie pokonaliśmy wówczas niżej notowanych rywali 4:1 po golach Michała Mikołajczyka, Wiktora Żytka i dwóch trafieniach Marcina Stefanika.

Nasi rywale swój pucharowy mecz rozgrywali w Olsztynie z miejscowym Stomilem. Decydujące trafienie dla GKS-u padło w 90. minucie spotkania. Co ciekawe było to jedyne zwycięstwo GKS-u Jastrzębie pod wodzą trenera Pawła Ściebury.

W tym sezonie Żubry już mierzyły się z zespołem GKS-u. W Niepołomicach Puszcza wygrała 2:1 po golach Tomalskiego i Spławskiego. Honorowe trafienie dla gości z rzutu karnego w 90. minucie spotkania zaliczył Szczepan.

Jutrzejszy mecz będzie 6 meczem pomiędzy zespołami. Jak do tej pory w spotkaniach z GKS-em mamy bardzo pozytywne wspomnienia, bowiem 3 razy wygraliśmy i 2 razy zremisowaliśmy.