Punkt na wyjeździe

W meczu 4 kolejki Fortuna 1 Ligi Puszcza Niepołomice zremisowała na wyjeździe z Apklan Resovią Rzeszów 1:1. Gola dla Żubrów zdobył Piotr Mroziński, dla którego było to trzecie trafienie w tym sezonie.

Od początku spotkania oba zespoły były bardzo aktywne. Już w 3. minucie bramkarza gości mocnym strzałem zza pola karnego postraszył Górski, ale ten poradził sobie na raty z uderzeniem naszego zawodnika. Po stronie gości próbowali Wróbel i Antonik, jednak żadne z prób nie była w stanie zaskoczyć Kobylaka. W 22. minucie mogliśmy mówić o szczęściu. „Nożycami” z szesnastu metrów uderzył Antonik i zabrakło naprawdę niewiele, by Resovia objęła prowadzenie. W 30. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Z dystansu strzelał Hebek, piłka trafiła w Podhorina i zaskoczyła Kobylaka. Chwilę później powinno być 1:1, jednak główka Hajdy trafiła w słupek bramki gości. W 40. minucie Żubry doprowadziły do wyrównania. Dośrodkował Aftyka, o piłkę w polu karnym powalczył Stępnień. Do odbitej piłki w ekwilibrystyczny sposób złożył się Mroziński i dał nam wyrównanie! Pod koniec pierwszej połowy Podhorina próbował jeszcze zaskoczyć strzałem Boguski, ale bramkarz Resovii był górą.

Po zmianie stron bliski gola był Antonik. Na nasze szczęście po dobrym dośrodkowaniu trafił tylko w boczną siatkę. W 55. minucie Hajda był faulowany przed polem karnym. Do piłki podszedł Kobusiński, jednak uderzył prosto w mur. W 73. minucie znany z występów w Puszczy Eizenchart sfaulował przed polem karnym Hajdę i został ukarany czerwoną kartką. Chwilę później rzut wolny wukonywał Serafin, jednak trafił w mur. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Apklan Resovia – Puszcza Niepołomice 1:1 (1:1)

1:0 Podhorin 30′

1:1 Mroziński 40′

Sędziował: Bartos (Łódź).
Żółte kartki: Mróz, Jaroch – Kobusiński, Stępień.
Czerwona kartka: Eizenhart (73, faul taktyczny).
Widzów: 1029.

Apklan Resovia: Pindroch – Jaroch, Podhorin, Komor, Eizenhart – Antonik (82′ Hilbrycht), Wasiluk, Mróz (57 Soljić), Adamski – Hebel (57′ S. Strózik), Wróbel (82′ Mikulec).

Puszcza: Kobylak – Aftyka, Hladik, Bardanca, Mroziński (80′ Thiakane) – Boguski, Serafin, Stępień, Hajda, Górski – Kobusiński (64′ J. Strózik).