Stafanik zapewnia nam punkt w Tychach

Z Tychów przywozimy 1 punkt. Gola na wagę remisu w 73. minucie meczu strzelił Stefanik, który wykorzystał rzut karny.

Mecz ułożył się idealnie dla gospodarzy. W 6. minucie dośrodkowanie Monety z rzutu rożnego na gola zamienił Lewicki. Kilka minut później mogło być 2:0, ale Grzeszczyk pomylił się z wolnego. W 24. minucie znów blisko gola byli tyszanie. Grzeszczyk wrzucił w pole karne, ale piłka po strzale jednego z tyszan minęła nasza bramkę. Kolejną szansę gospodarze mieli pod koniec pierwszej połowy. Na nasze szczęście piłka po strzale głową Szymury poszybowała tuż nad poprzeczką. Mało brakowało, a Stefanik tuż przed przerwą zanotowałby samobójcze trafienie. Po jego kiksie piłka przeleciała nad bramką Kobylaka.

Sygnał do ataku po przerwie dał Tomalski, ale w ostatniej chwili został powstrzymany przez Jałochę. Jednak to GKS mógł podwyższyć prowadzenie. Znów groźnie z rogu zagrał Lewicki, do pozycji strzeleckiej doszedł Lewicki, jednak tym razem piłka po strzale głową minęła naszą bramkę. W 69. minucie Żytek zdecydował się na uderzenie, strzał na rzut rożny sparował bramkarz tyszan. W 72. minucie Rakoczy próbował dośrodkować piłkę w pole karne, ta uderzyła w rękę Szeligę, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Stefanik i na kwadrans przed końcem meczu Żubry doprowadziły do wyrównania! W 80. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Rakoczy, ale trafił tylko w boczną siatkę. W doliczonym czasie gry serca kibiców Puszczy zabiły mocniej, bo gola zdobył Lewicki. Sędzia odgwizdał jednak pozycję spaloną napastnika gospodarzy, a chwilę później zakończył spotkanie.

GKS Tychy – Puszcza Niepołomice 1:1 (1:0)
1:0
Szymon Lewicki 6′
1:1 Marcin Stefanik 73′ (k.)

Żółte kartki: Paprzycki, Biegański, Grzeszczyk, Lewicki – Kobylak, Stefanik, Mikołajczyk.

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica).

Mecz bez udziału publiczności.

GKS Tychy: 91. Konrad Jałocha – 20. Bartosz Szeliga, 6. Nemanja Nedić, 30. Kamil Szymura, 23. Marcel Stefaniak – 14. Bartosz Biel (74, 17. Sebastian Steblecki), 4. Oskar Paprzycki (63, 34. Łukasz Norkowski), 15. Jan Biegański (74, 7. Jakub Piątek), 8. Łukasz Grzeszczyk, 13. Łukasz Moneta (90, 24. Dominik Połap) – 32. Szymon Lewicki.

Puszcza Niepołomice: 22. Gabriel Kobylak – 77. Erik Cikos (69, 7. Jakub Bartosz), 5. Konrad Stępień, 11. Marcin Stefanik, 28. Michał Mikołajczyk – 17. Bartosz Żurek (46, 24. Michał Rakoczy), 14. Jakub Serafin, 25. Wiktor Żytek, 18. Michal Klec (46, 6. Mateusz Skrzypczak), 10. Hubert Tomalski (87, 8. Longinus Uwakwe) – 9. Łukasz Spławski (90, 27. Mateusz Bartków).