Trzy punkty nasze!

Fantastyczne widowisko zobaczyli kibice, którzy zdecydowali się spędzić niedzielne popołudnie na stadionie Puszczy. Żubry pokonały Podbeskidzie 4:2!

W mocno zmienionym składzie przystąpili do meczu z Podbeskidziem zawodnicy Puszczy. W pierwszych minutach meczu inicjatywę próbowali przejąć goście, ale w 9. minucie to Puszcza przeprowadziła akcję po której w polu karnym upadł Boguski. Sędzia analizował całą sytuację za pomocą systemu VAR i podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Sołowiej i pewnym strzałem po ziemi pokonał golkipera gości. Chwilę później było już 2:0 dla Puszczy. Haberek-Kowalski zderzył się z własnym bramkarzem, piłka trafiła pod nogi Aftyki. Ten został przewrócony przez Igonena, ale do piłki dopadł Boguski i podwyższył prowadzenie! Nie minęło 25 minut, a na tablicy wyników było już 3:0. Tym razem piłkę po rzucie rożnym Serafin zgrał do Sołowieja, który precyzyjnym strzałem strzelił swojego drugiego gola.

Podbeskidzie szukało gola kontaktowego. Najbliżej był Milasius, który stanął oko w oko z Kobylakiem. Nasz bramkarz odbił jednak futbolówkę na rzut rożny. Niestety w 41. minucie Rodriguez wyskoczył najwyżej w naszym polu karnym i nie dał szans Kobylakowi. Jeszcze w doliczonym czasie gry w zamieszaniu w polu karnym na bramkę gości uderzał Kidrić, ale piłka trafiła w boczną siatkę.

Druga połowa zaczęła się dla nas fatalnie. Merebashvili dopadł do odbitej piłki i strzałem pod poprzeczkę z bliskiej odległości pokonał Kobylaka. W odpowiedzi zza pola karnego strzelał Wroński, ale pomylił się nieznacznie. Chwilę później z dystansu próbował Serafin jednak bramkarz Podbeskidzia złapał futbolówkę. W 71. minucie w polu karnym do piłki wyskoczył Thiakane. Niestety obrońca Podbeskidzia skutecznie przeszkodził naszemu zawodnikowi. W 78. minucie rzut wolny z okolic 25 metra wykonał Serafin. Najwyżej w polu karnym poszybował Kościelny i wpakował piłkę do siatki!

Puszcza do końca spotkania kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń. Wynik meczu nie uległ zmianie i to Żubry zgarnęły komplet punktów!