Z Łodzi bez punktów

W zaległym spotkaniu 20. kolejki Fortuna 1 Ligi ŁKS Łódź pokonał Puszczę Niepołomice 2:0. Obie bramki zdobył obrońca łodzian – Nacho.

Początek meczu w wykonaniu obu ekip był bardzo zachowawczy. Żadna ze stron nie potrafiła narzucić swojego tempa gry. Na boisku dominowała niedokładność i nerwowość. W 15. minucie przed polem karnym zawodnika ŁKS-u przewrócił Thiakane. Z rzutu wolnego próbował Corral, ale kapitalnie interweniował Kobylak, który przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 25. minucie naszego golkipera z dystansu chcial zaskoczyć Kuźma, jednak strzelił za słabo a na dodatek w sam środek. Chwilę później sam na sam z Kobylakiem wyszedł Pirulo i wpakował piłkę do siatki. Arbiter natychmiast zasygnalizował pozycję spaloną i od rzutu wolnego zaczęli gracze Puszczy. Żubry starały się zaskoczyć rywali szybkimi wyjściami z własnej połowy, ale zawodnicy gospodarzy dobrze bronili dostępu do pola karnego. Pod koniec pierwszej połowy z dystansu strzelił Bartosz, a piłkę złapał Kozioł.

Druga połowa zaczęła się od optycznej przewagi gospodarzy. ŁKS dłużej utrzymywał się przy piłce i w 54. minucie dopiął swego. Corral otrzymał prostopadłe podanie w pole karne, zagrał wzdłuż bramki, a piłkę z najbliższej odległości do siatki wepchnął Nacho. Chwilę później było już 2:0. W zamieszaniu w polu karnym futbolówka spadła pod nogi Nacho, a ten uderzył bez namysłu i zdobył gola. W 70. minucie z dystansu próbował Hajda, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką. W 77. minucie Hajda upadł w polu karnym po starciu z Dąbrowskim, jednak arbiter nie dopatrzył się faulu na naszym zawodniku. W 82. minucie bliski gola był Cichoń, który strzelił z okolic 20 metra. Na nasze nieszczęście piłka tylko musnęła słupek bramki gospodarzy. W kolejnej akcji po rzucie rożnym głową uderzał Kidrić, jednak znów zabrakło precyzji. W 90. sam przed bramką ŁKS-u znalazł się Bartosz, ale nieczysto trafił w piłkę i zmarnował kapitalną okazję. Niestety Puszczy nie udało się zdobyć nawet honorowego gola i mecz zakończył się wynikiem 2:0.

ŁKS Łódź – Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)